Ohita navigaatio

AKOL:n TES-neuvojat

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

AKOL:n työehtosopimusneuvojat auttavat kaikissa TES:n liittyvissä asioissa!

AKOL:n TES-neuvojat

MikaNurminen

Mika Nurminen

OVTES, työehtosopimusneuvoja 040 771 2247 mika.nurminen@akol.fi
SusannaPuustinen

Susanna Puustinen

OVTES, työehtosopimusneuvoja 0505180611 susanna.puustinen@akol.fi
KimmoLiljeroos

Kimmo Liljeroos

AVAINOTES, työehtosopimusneuvoja 0405353950 kimmo.liljeroos@akol.fi
ElinaByckling

Elina Byckling

Sivista, työehtosopimusneuvoja 0403594879 elina.byckling@akol.fi
RiittaLarne

Riitta Larne

Vapaa sivistystyö, työehtosopimusneuvoja 0407707960 riitta.larne@edu.hel.fi

Timo Junkala

Vapaa sivistystyö, työehtosopimusneuvoja 040 0963 473 timo.junkala@akol.fi