Ohita navigaatio

AKOL:n TES-neuvojat

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

AKOL:n työehtosopimusneuvojat auttavat kaikissa TES:n liittyvissä asioissa!

AKOL:n TES-neuvojat

MirvaSalokorpi

Mirva Salokorpi

OVTES, työehtosopimusneuvoja 0407712247 mirva.salokorpi@akol.fi
SusannaPuustinen

Susanna Puustinen

OVTES, työehtosopimusneuvoja 0505180611 susanna.puustinen@akol.fi
KimmoLiljeroos

Kimmo Liljeroos

AVAINOTES, työehtosopimusneuvoja 0405353950 kimmo.liljeroos@akol.fi
PirkkoKuhmonen

Pirkko Kuhmonen

Sivista, työehtosopimusneuvoja 0408434605 pirkko.kuhmonen@akol.fi
MerjaKittelä

Merja Kittelä

Vapaa sivistystyö, työehtosopimusneuvoja 0505598623 merja.kittela@wellamo-opisto.fi
RiittaLarne

Riitta Larne

Vapaa sivistystyö, työehtosopimusneuvoja 0407707960 riitta.larne@opisto.hel.fi
MariKeituri

Mari Keituri

Vapaa sivistystyö, työehtosopimusneuvoja 0500770704 mari.keituri@gmail.com