Ohita navigaatio

AKOL:n hallitus 1.6.2021 - 31.5.2022

Aikuisopettajien liiton AKOL ry:n hallituksen toimikausi 1.6.2021 – 31.5.2022.

Uusi hallitus aloitti toimintansa tänään. Hallituksen järjestäytymiskokous pidetään la 12.6.2021.

Hallituksen varsinaiset jäsenet

  • Maarit Rahkola, puheenjohtaja
  • Janette Broberg
  • Juha-Pekka Finnilä
  • Jori Huovinen
  • Timo Junkala
  • Petri Karoskoski
  • Kimmo Liljeroos
  • Mika Nurminen

Hallituksen varajäsenet

  • Risto Ala-Kaila
  • Juhani Jussila
  • Päivi Katajamäki
  • Ulla Koukkari-Anttonen
  • Anne-Mari Koskenniemi
  • Mirva Peltokangas
  • Kalevi Suominen

Tapahtumat

Tapahtuma | 16.11.2022

OAJ:n valtuuston syyskokous

Tapahtuma | 10.5.2023

OAJ:n valtuuston kevätkokous

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.