Ohita navigaatio

AktiiviOPET-seminaari 22.-24.8.2025 Tallinna

Paikka ja majoitus: Original Sokos Hotel Viru

Seminaari alkaa perjantaina 22.8. kokoontumisella klo 12.30 Länsiterminaaliin (Tallink/Silja) osoitteessa Tyynenmerenkatu 14, 00180 Helsinki ja loppuu sunnuntaina 24.8. klo 15.30 laivan saapuessa Helsinkiin

AKOL kustantaa yhdistyksistä maksimissaan neljä osallistujaa. Ylimääräisiä paikkoja ei ole myytävänä. AKOL maksaa ansiomenetyksen perjantaipäivän osalta tarpeen mukaan. Ansionmenetyksen saaminen edellyttää osallistumista koko seminaarin ajan. Kotimaan matkakustannuksia ei korvata. Tiedustelkaa, pystyykö oma yhdistys kustantamaan matkat.

Muista varmistaa osallistumismahdollisuutesi paikallis- tai jäsenyhdistykseltä.

Seminaaripaikkoja on kokonaisuudessaan 50, joten ole nopea ilmoittautumisessa. Majoitus mielellään 2 hh:ssa, muutamia 1hh on saatavilla. Yhden hengen huoneen lisä on 100 euroa ja se tulee maksaa AKOL ry:n tilille FI15 5541 2820 0123 50 oma-aloitteisesti 8.8. mennessä. Viestikenttään merkintä AktiiviOPET 2025 ja ketä maksu koskee

Viimeinen ilmoittautumispäivä on 10.6.2025. Ilmoittaudu tilaisuuteen täältä>>>
Käytäthän ilmoittautumisen yhteydessä mieluimmin jotain muuta kuin gmail-sähköpostiosoitetta

Ilmoittautumisen yhteydessä kysytään laivamatkaa ja majoitusta varten syntymäaika. Ja mikäli sinulla ClubOne – kortti, voit ilmoittaa sen numeron ilmoittautumisen yhteydessä.

Peruutusehto: Maksuton peruutus on mahdollista 13.6.2025 asti. Tämän jälkeen peruutukset ovat mahdollisia ainoastaan painavan syyn vuoksi. Mikäli peruutus tapahtuu viimeisen peruutuspäivän jälkeen, eikä uutta osallistujaa ole tilalle, niin peruuttajalta laskutetaan seminaarin kulut niiltä osin kuin tilattuja palveluita ei pystytä maksutta peruuttamaan. Sairaustapauksissa näistä kustannuksista voi hakea korvausta OAJ:n matkavakuutuksesta.

Seminaarin alustavan aikataulu julkaistaan myöhemmin ja tarkempi ohjelma lähetään ilmoittautuneille elokuun alussa.

Ohjelma löytyy täältä -> AktiiviOPET ohjelma 2025

Uutiset

Uutiset

Jäsenkirje 4 / 2025

29.04.2025

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.