Ohita navigaatio

AKOL opintomatka 2020 Islantiin 16.-21.5.2020

Aikuisopettajien liitto AKOL ry järjestää 16.-21.5.2020 opintomatkan Islantiin.

Jäsenyhdistykset/paikallisyhdistykset voivat kukin esittää yhtä AKOL:n jäsenistään mahdollisen matkastipendin saajaksi.

Stipendi myönnetään kymmenelle (10) henkilölle. Stipendin saajaksi toivotaan ehdotettavan aktiivista jäsentä, joka on OAJ:n työhyvinvoinnin teemavuoden hengessä edistänyt yhdistyksensä jäsenten työhyvinvointia. Mikäli hakijoita on enemmän, 10 opintomatkastipendiä arvotaan hakijoiden kesken.

Hakuohjeet ja alustava ohjelma

 

Tapahtumat

Tapahtuma | 15.3.2024

Hallituksen kokous 3 / 2024

Tapahtuma | 26.4.2024

Hallituksen kokous 4 / 2024

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.