Ohita navigaatio

AKOL, SKO, TOOL-hallitusten seminaarista lähtölaukaisu työhyvinvointihankkeelle

Kesäkuussa saimme OAJ:n Työhyvinvointirahaston myönteisen apurahapäätöksen yhteiseen hankehakemukseemme Yhteistyöverkostosta (AKOL, SKO, TOOL) avaimia työhyvinvointiin – työnantajaedustajat mukaan kehitystyöhön! Viikonvaihteessa AKOLin, SKOn ja TOOlin työhyvinvointihanke sai varsinaisen alkusysäyksensä, kun hallitukset kokoontuivat kaksipäiväiseen seminaariin ideoimaan hankkeen sisältöä ja toteutusta hakemuksen linjausten ja puheenjohtajien ennakkotyöskentelyn pohjalta.

Käy lukemassa SKO:n puheenjohtajan Ulla Kangasniemen kirjoittaman blogikirjoitus.

Uutiset

työhyvinvointi

Työhyvinvoinnin mallit -webinaari

31.08.2023

Uutiset

Jäsenkirje 7 / 2023

31.08.2023

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.