Ohita navigaatio

Jäsenhankintakampanja käynnissä 31.5.2024 asti

Yhdistysten jäsenhankintakampanja on vielä käynnissä. AKOL maksaa yhdistykselle 30 € tuen jokaisesta uudesta jäsenestä, jonka paikallis- tai jäsenyhdistys saa rekrytoitua. Jäsentukea ei makseta toisesta VK-yhdistyksestä siirtyneestä jäsenestä. Jäsenkampanja on voimassa 31.5.2024 asti ja jäseneksi liittyminen pitää olla tapahtunut vuoden 2024 aikana, kuitenkin 31.5. mennessä.

Yhdistys voi ilmoittaa oheisella lomakkeella yhdistyksen liittyneet uudet jäsenet.  Lomakkeen voi täyttää sähköisesti ja palauttaa se yhdistyksen puheenjohtajalle osoitteeseen maarit.rahkola@akol.fi.

 

Tapahtumat

Tapahtuma | 26.4.2024

Hallituksen kokous 4 / 2024

Tapahtuma | 27.4.2024

Vuosikokous 2024

Tapahtuma | 15.5.2024

OAJ valtuuston kevätkokous

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.