Ohita navigaatio

Jäsenkirje 9 / 2023

AKOL:n marraskuun jäsenkirje on lähetetty jäsenille. Tämän jäsenkirjeen aiheita ovat:

  • AKOL työhyvinvointikysely jäsenistölle. Kyselyyn on helppo vastata ja halutessasi voit myös täyttää erillisen yhteystietolomakkeen nimellisenä, jolloin osallistut arvontaan. Kyselyyn voit vastata täällä: Työhyvinvointikysely (surveypal.com) ja yhteystiedot voit jättää täällä ja osallistua arvontaan: https://q.surveypal.com/Palkinnon-arvonta-AKOL—yhteystietokysely/0
  • AKOL järjestää TEAMS-koulutuksen 18.1.2023 klo 16:30-17:30 Sivistan aikuiskoulutuskeskusten sopimuksessa työskenteleville. Mukana OAJ erityisasiantuntija Minna Vakkuri.
    Ilmoittaudu mukaan koulutukseen TÄSTÄ. Toivomme mukaan niin luottamusmiehiä kuin riviopettajia.
  • AKOL:n vuosikokous 27.-28.4.2024 Jyväskylässä. Merkitse päivät kalenteriisi!
  • Opetusalan Educa-messut Helsingissä 26.-27.1.2024. Tule mukaan tutustumaan tapahtumaan. Ilmainen sisäänpääsy!

Koko jäsenkirjeen voit lukea täältä.

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.