Ohita navigaatio

Sopimukset työhyvinvoinnin tukena -webinaari

OVTES, SIVISTA, AVAINTA – mitä näiden sopimusten takaa löytyy? Mikä on sopimusten merkitys työhyvinvoinnin osalta? Miten voit itse vaikuttaa näihin, vai voitko? Mikä on työnantajan velvollisuus sopimuksissa?

Työhyvinvointihankkeemme (AKOL, SKO, TOOL) järjestää webinaarin edunvalvontasopimuksista 17.4. klo 16.30-17.30 Teamsissa.

Lataa webinaarin ohjelma TÄSTÄ.

Ilmoittaudu mukaan 13.4. mennessä TÄÄLTÄ.

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.