Ohita navigaatio

Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hanke

AKOL osallistuu Työterveyslaitoksen ”Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hankkeen” ohjausryhmätoimintaan. Ohjausryhmä kokoontui ensimmäisen kerran toukokuussa, AKOLia edustavat Elina Byckling ja Kimmo Liljeroos (vara).

Lisätietoja hankkeesta voit käydä lukemassa osoitteesta: https://www.ttl.fi/tutkimushanke/tekoaly-tyon-kehittamisen-tueksi/

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.