Ohita navigaatio

Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hanke

AKOL osallistuu Työterveyslaitoksen ”Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hankkeen” ohjausryhmätoimintaan. Ohjausryhmä kokoontui ensimmäisen kerran toukokuussa, AKOLia edustavat Elina Byckling ja Kimmo Liljeroos (vara). Tiedoksi hankkeen lyhyt esittely, tiedotamme hankkeen edetessä lisää.

Lisätietoja hankkeesta voit käydä lukemassa osoitteesta: https://www.ttl.fi/tutkimushanke/tekoaly-tyon-kehittamisen-tueksi/

Työterveyslaitoksen ”Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT)” -hanke

Tapahtumat

Tapahtuma | 7.10.2020

Hallituksen kokous 7.10.2020

Tapahtuma | 30.10.2020

Hallituksen kokous 30.10.2020

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 2000 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.