Ohita navigaatio

Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hanke

AKOL osallistuu Työterveyslaitoksen ”Tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) -hankkeen” ohjausryhmätoimintaan. Ohjausryhmä kokoontui ensimmäisen kerran toukokuussa, AKOLia edustavat Elina Byckling ja Kimmo Liljeroos (vara).

Lisätietoja hankkeesta voit käydä lukemassa osoitteesta: https://www.ttl.fi/tutkimushanke/tekoaly-tyon-kehittamisen-tueksi/

Tapahtumat

Tapahtuma | 22.5.2024

AKOL:n opintomatka

Tapahtuma | 25.6.2024

SuomiAreena 2024 Porissa

Tapahtuma | 9.8.2024

AktiiviOPET 2024 seminaari

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.