Ohita navigaatio

Työterveyslaitoksen tekoäly työn kehittämisen tueksi hanke (TeKeT)

AKOL:n on mukana Työterveyslaitoksen tekoäly työn kehittämisen tueksi (TeKeT) hankkeen ohjausryhmässä. Me olemme luvanneet jakaa tietoa hankkeesta ja sen tuotoksista. Hankkeen puitteissa on kirjoitettu kaksi nettijulkaisua.

Julkaisut voit käydä lukemassa oheisten linkkien kautta.

Blogi (kirjoitus on alun perin julkaistu Työterveyslaitoksen blogissa 15.6.2020):

Tekoäly räätälöi oppimispolkuja ja uudistaa valmentajan työtä

 

15.6.2020 Verkkouutinen: Tutkimushanke hyppäsi digiin

Tietoa hankkeesta löydät täältä.

Uutiset

Uutiset

Jäsenkirje 6 / 2024

13.06.2024

Uutiset

Jäsenkirje 5 / 2024

27.05.2024

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.