Ohita navigaatio

AKOL:n jäsenille tehdyn kyselyn tulokset

Käy tutustumassa AKOL:n jäsenille toteutetun kyselyn tuloksiin  koronaepidemian aikaisista opetusjärjestelyistä,  etätyöstä, opettajalla käytössä olevista laitteistoista, opettajien saamasta tuesta ja yt-menettelyistä. Kysely on toteuttu  30.3 – 3.4.2020 aikavälisenä aikana. Lataa kyselyn tulokset täältä.

Tapahtumat

Tapahtuma | 22.5.2024

AKOL:n opintomatka

Tapahtuma | 25.6.2024

SuomiAreena 2024 Porissa

Tapahtuma | 9.8.2024

AktiiviOPET 2024 seminaari

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.