Ohita navigaatio

Kuvataideopettajat KUVIS ry kyselyn yhteenveto korona-ajan tilanteesta

Kuvataideopettajat KUVIS ry teki kyselyn vapaan sivistystyön ja taiteen perusopetuksen kuvataideopettajille korona-ajan tilanteesta. Tästä pääset lukemaan KUVIS ry:n tuottaman kyselyn raportin ”Koronakriisi tuntiopettajan näkökulmasta” sekä heidän toimenpide-ehdotukset.

Tapahtumat

Tapahtuma | 22.5.2024

AKOL:n opintomatka

Tapahtuma | 25.6.2024

SuomiAreena 2024 Porissa

Tapahtuma | 9.8.2024

AktiiviOPET 2024 seminaari

Yhdistyksemme

Aikuisopettajien liitto AKOL ry:n tehtävänä on toimia aikuisopetuksen alalla toimivan jäsenistönsä oikeuksien, taloudellisen ja sosiaalisen aseman turvaamiseksi sekä ammatillisen ja järjestöllisen osaamisen kehittämiseksi.

Yhdistyksemme toimintaa hoitaa yhdistyksen puheenjohtaja ja hallitus. Aikuisopettajienliitossa on jäsenenä n. 1800 aikuisopettajaa ja -kouluttajaa jäsenyhdistyksissä.